Treeneri pöördumine:

Hea Suusataja! Üle hulga aja on normaalne talv, mis lubab suusatamisest mõnu tunda. Õhtuti kasutavad Kubija ja Haanja valgustatud suusaradu paljud suusahuvilised. Enamusel on tehnilised oskused head, osadel on aga tehnikas puudujääke.

Tahaksin aidata parandada! Põhiliselt on küsimusteks ikka, kuidas suusk paremini libisema saada? Millist sõidustiili kasutada?

Külmema ilmaga on otstarbekam sõita klasssikalise tehnikaga, sest siis peab suusk paremini. Soojema ilmaga on lihtsam suusatada vabatehnikaga, kuna siis pole tarvis pidamise määret kasutada.

Harrastussportlase koormus peaks olema keskmine, n.n. aeroobses faasis, pulsiga 130-150 lööki minutis, ajaliselt vähemalt 45 minutit, et tekiks väsimus ja higistamine, millega tuuakse organismist välja jääkained. Suusatamine tugevdab tervist ja maandab stressi.

Neljapäeval Kubijal on püüdlikematele õppijatele auhinnaks suusatamistreeningute ja tehnikaõppimise raamat, millest leiab abi iga suusasõber. Teistel on võimalik seda muretseda soodushinnaga.

Toredaid suusarõõme soovides Laur Lukin